GP Chin
Informacje o torze
- Używany od 2004
- Długość 5,451 km
- Kierunek zgodny z wskazówkami zegara
- Rekord 1:32.238 Michael Schumacher w 2004
Tor w Szanghaju ma całkowitą długość 5,45km i zawiera siedem łuków lewoskrętnych i drugie tyle prawoskrętnych. Najdłuższa prosta mierząca 1 175m biegnie równolegle do trasy dla dragsterów. Standardowa szerokość toru waha się od 13 do 15 metrów. Charakter tego toru zapewnia duże możliwości wyprzedzania, co dostarcza kibicom ogromnych emocji.
Wszystkie zabudowania i cechy architektoniczne toru symbolizują różne aspekty chińskiej historii, przyrody i technologii. Wejście dla widzów na trybunę główną jest "strzeżone" przez dwie czerwone kolumny, zaś wejścia dla zespołów do budynku serwisowego "strzegą" dwie potężne szklane wieże.
"Formuła 1 Tory wyścigowe Grand Prix", Debit; "Świat się bawi" PWN;
Historia Formuły 1" Javier Giraldo, Publicat
Mapa toru i trybuny
Rady Bywalca
Obywatele polscy muszą mieć wizę, aby wjechać na terytorium Chin. Pobyt na terytorium ChRL bez ważnej wizy (przekroczenie czasu pobytu poza termin ważności wizy) karany jest grzywną do 1000 USD. Czas potrzebny na dogranie formalności wynosi nawet 7 dni roboczych.
Na tor w Szanghaju najłatwiej dotrzeć samochodem lub autobusami zabierającymi chętnych z wyznaczonych punktów w mieście. Jeśli wypożycza się samochód w Chinach, prawo nakazuje mieć również kierowcę. Od niedawna dojazd możliwy jest również metrem. Niewątpliwie najlepszym punktem widokowym na torze są trybuny, przy czym warto wybrać te zadaszone. Zapewniają one ogromną liczbę miejsc - sama trybuna naprzeciw alei serwisowej może pomieścić 30 tys. ludzi, a widać z niej aż 80% toru.